žulový mlýnek na mouku Carina

Obilný mlýnek Carina se žulovými kameny pro mletí všech běžných druhů obilovin kromě kukuřice. 300 W. 24 let záruka na mlecí kameny!

Cena s DPH 15 490 Kč
Cena bez DPH 12 802 Kč
Za tento nákup získáte 2168 věrnostních bodů
NENÍ SKLADEM
množství 
 
 
Záruka: 12/24 let (mlýnek/mlecí kameny)
Kategorie: Elektrické mlýnky
Kód: Car
Výrobce: Salzburger Getreidemühle
 
 

Doporučujeme na

pšenice, žito, ječmen, pohanka, proso, amarant, jáhly, špalda, občasné mletí rýže (ne parboiled), mořská sůl, sušená zelenina, různé druhy koření, sušené houby

Nevhodný na

kukuřice, časté mletí rýže, sójové boby, olejnatá semena (lněná, konopná, sezamová, maková), vlhké suroviny


Popis produktu

Domácí mlýnek na obilí Carina z dílny Salzburger Getreidemühle (Salzburské mlýnky) je určený pro pohodlnou výrobu čerstvé celozrnné mouky, která se nemůže té z obchodu rovnat – jak chutí, tak výživovými vlastnostmi. Při mletí nedochází k přehřívání zrna, a tak jsou všechny cenné látky zachovány. Od rakouského výrobce s dlouholetou tradicí.

Výkon:

300 W. Mlýnek s takto silným motorem je vhodný pro mletí všech běžných druhů obilovin s výjimkou kukuřice. Je možné mlít i rýži, ale mletí bude trvat delší dobu. Pokud chcete mlít kukuřici nebo rýži ve větším množství, pořiďte si mlýnek s 360wattovým motorem a mlecími kameny o průměru minimálně 85 mm.

Nastavení hrubosti:

Od hrubé mouky po velmi jemnou. Hrubost měníte jednoduše pomocí regulačního knoflíku.

Rychlost mletí:

90 g hladké mouky nebo 180 g hrubé mouky za minutu.

Údržba:

Při každodenním používání je mlýnek bezúdržbový, čištění není nutné. Pokud víte, že mlýnek bude minimálně týden odstavený, otevřete mlecí komoru dle návodu k obsluze a vysajte zbytky obilovin vysavačem (preventivní opatření proti molům). Než budete s mlýnkem po odstavení znovu mlít, umelte nejdříve hrst rýže, která dokonale pročistí mlecí kameny.

Mlecí kameny:

Čistá žula. Velmi odolný materiál, který se nikdy neopotřebí. Na kameny je poskytována záruka 24 let.

Materiál pláště:

Velmi kvalitní bukový masiv. Impregnováno přírodním včelím voskem.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace