Vodní filtr Dionela FDN2 - pod linku

Vodní filtr DIONELA slouží k odstranění cizorodých látek, dusičnanů a chloru z pitné vody. Používá se k úpravě vody určené k pití a vaření.

Cena s DPH 4 880 Kč
Cena bez DPH 4 034 Kč
Za tento nákup získáte 683 věrnostních bodů
množství 
 
 
Záruka: 2 roky
Kategorie: Filtry pitné vody
Kód: FDN2 PKL
Výrobce:
 
 

Tento filtr je "šitý na míru" kvality českých a slovenských pitných vod. Velký objem sorpčních hmot filtru je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti. Nejkvalitnější pitnou vodu tak získáte mnohem levněji než denními nákupy balené vody.

Dionela s filtrační vložkou FDN 2 odstraňuje všechny škodliviny, jako FAM 1. Kromě aktivního uhlí z kokosových skořápek navíc obsahuje speciální pryskyřici (iontoměnič) snižující obsah dusičnanů na 1-4 mg/l v upravené vodě po dobu 3/4 životnosti vložky. Pak zvolna stoupá, ale nikdy nepřekročí vstupní hodnotu. Součástí dodávky je i souprava na stanovení dusičnanů. Sami si tedy můžete zjistit obsah dusičnanů před i po filtraci vody.

Dionela FDN 2 odstraňuje dusičnany podle původní české technologie.Ta představuje nejvyšší světovou úroveň v iontovýměnné denitrataci vody. Dusičnany jsou odstraňovány kultivovaně - s úctou k pitné vodě - tj. bez poškození ostatních složek pitné vody.

Vadu zbavuje:

  • ropných látek, tenzidů (saponátů), stop chemických látek používaných v zemědělství: herbicidů, insekticidů, fungicidů
  • organických sloučenin chloru, jako jsou polychlorované bifenyly (PCB), chloroform a ostatní THM, chlorbenzen, chloreten...
  • aromatických uhlovodíků: fenolů a jejich derivátů, benzenu, benzo(a)pyrenu, fluorantenu, toluenu, xylenu, kresolů...
  • zbytků přírodních organických látek prošlých vodárenskou úpravou (hormony apod.)
  • železa, hliníku, mědi, kadmia, berylia, olova a dalších těžkých kovů
  • radonu a řady dalších škodlivin, s prokázanými nebo předpokládanými toxickými, karcinogenními, mutagenními, teratogenními nebo kombinovanými účinky.

Kapacita vložky FDN 2 je závislá na vstupní koncentraci nejen dusičnanů, ale i síranů. V následující orientační tabulce je počítáno se vstupní koncentrací dusičnanů 50 mg/l NO3 a předpokládanou přítomností síranů 40- 50 mg/l síranů. Pro vyšší koncentrace dusičnanů se předpokládá 60-140 mg/l síranů

Koncentrace mg/l NO3 Kapacity v litrech
15 1600
25 1140
40 760 
60 550
80 410
100 350
150 240
200 170

Použitelnost filtru je pro vodu z veřejných vodovodů bez jakýchkoli omezení. Pro bakteriálně nezávadnou studniční vodu s obsahem dusičnanů nižším než 200 mg/l NO3-, s obsahem dusitanů nižším než 0,1 mg/l NO2-, s hodnotou CHSK - Mn  nižší než 4,5 mg/l, s vodivostí nižší než 100 mS/m a s pH 6-8.

Po vyčerpání kapacity filtru se filtrační vložka vyšroubuje, nechá vyschnout a pošle výrobci na regeneraci. Regeneraci filtru pro Vás rádi zařídíme, napište nám.

Varianta filtru Dionela - pod linku je určena k instalaci pod kuchyňskou linku se samostatným výtokovým kohoutkem.

K připojení filtru budete potřebovat jednu z připojovacích sad

  1. Výtokové ramínko s přepínačem
  2. Výtokové ramínko s kartuší
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace