sprchový filtr Dios - bílá

img
sprchovy-filtr-dios-bila-1595.jpg
 

Sprchový filtr Dios slouží pro úpravu teplé "užitkové" vody. Zbavuje vodu především chloru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti.

Cena s DPH 825 Kč
Cena bez DPH 682 Kč
Za tento nákup získáte 115 věrnostních bodů
NENÍ SKLADEM
množství 
 
 
Záruka:
Kategorie: Sprchové filtry na vodu
Kód: DIOSW
Výrobce:
 
 

Sprchový filtr Dios je nezbytný pro alergiky a pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem. Filtr obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně - oxidační (redox) reakce.

Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, je s výhodou při filtraci vody využívána. Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor - na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru - z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium.

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen". Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.

Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

 

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace