ruční mlýnek na mouku Kornkraft Farina

Ruční mlýnek Farina je vhodný pro mletí všech běžných druhů obilovin s výjimkou kukuřice. Modřínový masiv. Záruka 10 let!

Cena s DPH 3 990 Kč
Cena bez DPH 3 298 Kč
Za tento nákup získáte 558 věrnostních bodů
množství 
 
 
Záruka: 10 let
Kategorie: Mlýnky na obilí
Kód: MFR
Výrobce: KornKraft
 
 

Doporučujeme na

pšenice, žito, ječmen, pohanka, proso, amarant, jáhly, špalda, rýže, mořská sůl, sušená zelenina, různé druhy koření, sušené houby

Nevhodný na

kukuřice, olejnatá semena (lněná, konopná, sezamová, maková), vlhké suroviny


Popis produktu

Ruční mlýnek na obilí Farina je určený pro výrobu čerstvé celozrnné mouky, která se nemůže té z obchodu rovnat – jak chutí, tak výživovými vlastnostmi. Při mletí nedochází k přehřívání zrna, a tak jsou všechny cenné látky zachovány. Od výrobce s dlouholetou tradicí.

Obsluha:

Snadná. Hladký a tichý chod. Na mletí menšího množství mouky je mlýnek zcela dostačující. Mletí většího množství (nad 3 kg) může být již méně pohodlné – vzhledem k nutnosti ručního pohonu. Mletí tvrdších surovin, jako je rýže, trvá delší dobu a je fyzicky o něco náročnější (je potřeba více zabrat). Pokud chcete mlít rýži ve větším množství, pořiďte si raději elektrický mlýnek s 360wattovým motorem a mlecími kameny o průměru minimálně 85 mm. Takto výkonný mlýnek zvládne i kukuřici.

Nastavení hrubosti:

Od hrubé mouky po hladkou. Hrubost měníte pomocí regulačního knoflíku v přední části mlýnku.

Kapacita mletí:

Až 35-90 g mouky za minutu.

Údržba:

Při každodenním používání je mlýnek bezúdržbový, čištění není nutné. Pokud víte, že mlýnek bude minimálně týden odstavený, otevřete mlecí komoru dle návodu k obsluze a vysajte zbytky obilovin vysavačem (preventivní opatření proti molům). Než budete s mlýnkem po odstavení znovu mlít, umelte nejdříve hrst rýže, která dokonale pročistí mlecí kameny.

Mlecí kameny:

Směs korundu a keramiky. Velmi odolný materiál, který se nikdy neopotřebí.

Materiál pláště:

Velmi kvalitní modřínový masiv. Impregnováno AURO balzámem ze včelího vosku.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace