ruční mlýnek na mouku Kornkraft Mia Mola

Ruční mlýnek Mia Mola je vhodný pro mletí všech běžných druhů obilovin s výjimkou kukuřice. Bukový masiv. Záruka 10 let!

Cena s DPH 4 800 Kč
Cena bez DPH 3 967 Kč
Za tento nákup získáte 672 věrnostních bodů
NENÍ SKLADEM
množství 
 
 
Záruka: 10 let
Kategorie: Ruční mlýnky
Kód: Mia
Výrobce: KornKraft
 
 

Doporučujeme na

pšenice, žito, ječmen, pohanka, proso, amarant, jáhly, špalda, rýže, mořská sůl, sušená zelenina, různé druhy koření, sušené houby

Nevhodný na

kukuřice, olejnatá semena (lněná, konopná, sezamová, maková), vlhké suroviny


Popis produktu

Ruční mlýnek na obilí Mia Mola je určený pro výrobu čerstvé celozrnné mouky, která se nemůže té z obchodu rovnat – jak chutí, tak výživovými vlastnostmi. Při mletí nedochází k přehřívání zrna, a tak jsou všechny cenné látky zachovány. Od výrobce s dlouholetou tradicí.

Obsluha: Snadná. Hladký a tichý chod. Na mletí menšího množství mouky je mlýnek zcela dostačující. Mletí většího množství (nad 3 kg) může být již méně pohodlné – vzhledem k nutnosti ručního pohonu. Mletí tvrdších surovin, jako je rýže, trvá delší dobu a je fyzicky o něco náročnější (je potřeba více zabrat). Pokud chcete mlít rýži ve větším množství, pořiďte si raději elektrický mlýnek s 360wattovým motorem a mlecími kameny o průměru minimálně 85 mm. Takto výkonný mlýnek zvládne i kukuřici.

Nastavení hrubosti:

Od hrubé mouky po hladkou. Hrubost měníte pomocí regulačního disku ve spodní části kliky.

Kapacita mletí:

Až 50-100 g mouky za minutu.

Údržba:

Při každodenním používání je mlýnek bezúdržbový, čištění není nutné. Pokud víte, že mlýnek bude minimálně týden odstavený, otevřete mlecí komoru dle návodu k obsluze a vysajte zbytky obilovin vysavačem (preventivní opatření proti molům). Než budete s mlýnkem po odstavení znovu mlít, umelte nejdříve hrst rýže, která dokonale pročistí mlecí kameny.

Mlecí kameny:

Směs čediče a keramiky. Velmi odolný materiál, který se nikdy neopotřebí.

Materiál pláště:

Velmi kvalitní bukový masiv. Impregnováno AURO balzámem ze včelího vosku.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace