Vodní filtr Dionela FDN2 - na linku

Vodní filtr DIONELA slouží k odstranění cizorodých látek, dusičnanů a chloru z pitné vody. Používá se k úpravě vody určené k pití a vaření.

Cena s DPH 4 880 Kč
Cena bez DPH 4 034 Kč
Za tento nákup získáte 683 věrnostních bodů
Skladem 2 ks

množství 
 
 
Záruka: 2 roky
Kategorie: Filtry pitné vody
Kód: DIFDN2NL
Výrobce:
 
 

Tento filtr je "šitý na míru" kvality českých a slovenských pitných vod. Mimořádně velký objem sorpčních hmot filtru je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti. Nejkvalitnější pitnou vodu přitom získáte mnohem levněji než denními nákupy balené vody.

Dionela s filtrační vložkou FDN 2 odstraňuje všechny škodliviny, jako FAM 1, a to s ještě větší účinností. Obsah dusičnanů je zároveň s vysokou účinností snižován na 1-4 mg/l v upravené vodě po dobu 3/4 životnosti vložky. Pak zvolna stoupá, ale nikdy nepřekročí vstupní hodnotu. Součástí dodávky je i souprava na stanovení dusičnanů. Sami si tedy můžete zjistit obsah dusičnanů v dionelované vodě.

Z vody odstraňuje:
ropné látky, tenzidy (saponáty), stopy chemických látek používaných v zemědělství (herbicidy, insekticidy, fungicidy), organických sloučenin chloru (bifenyly (PCB), chloroform a ostatní THM, chlorbenzen, chloreten...), aromatické uhlovodíky (fenoly a jejich deriváty, benzen, benzo(a)pyren, fluoranten, toluen, xylen, kresol...), zbytky přírodních organických látek prošlých vodárenskou úpravou ( železo, hliník, měď, kadmium, berylium, olovo a další těžké kovy, radon a řadu dalších škodlivin s prokázanými nebo předpokládanými toxickými, karcinogenními, mutagenními, teratogenními nebo kombinovanými účinky.

Vložka FDN 2 nedeformuje obsah chloridů, síranů a hydrogenkarbonátů, nepoškozuje vodu nadprodukcí dusitanů a amoniaku. Zachovává biologickou hodnotu vody. Kapacita vložky FDN 2 je závislá na vstupní koncentraci nejen dusičnanů, ale i síranů. V následující orientační tabulce jsme pro vstupní koncentrace do 50 mg/l NO3- předpokládali současnou přítomnost 40- 50 mg/l síranů, pro vyšší vstupní koncentrace dusičnanů 60-140 mg/l síranů.

15 mg/l No3 - 1200 litrů
25 mg/l No3 - 850 litrů
40 mg/l No3 - 570 litrů
60 mg/l No3 - 415 litrů
80 mg/l No3 - 310 litrů
100 mg/l No3 - 260 litrů
150 mg/l No3 - 180 litrů
200 mg/l No3 - 130 litrů

Použitelnost filtru je pro vodu z veřejných vodovodů bez jakýchkoli omezení. Pro bakteriálně nezávadnou studniční vodu s obsahem dusičnanů nižším než 200 mg/l NO3-, s obsahem dusitanů nižším než 0,1 mg/l NO2-, s hodnotou CHSK(Mn) nižší než 4,5 mg/l, s vodivostí nižší než 100 mS/m a s pH 6-8.

Filtrační vložka FDN 2 odstraňuje dusičnany podle původní české technologie. Ta představuje nejvyšší světovou úroveň v iontovýměnné denitrataci vody. Dusičnany jsou odstraňovány kultivovaně - s úctou k pitné vodě - tj. bez poškození ostatních složek pitné vody. Tato technologie byla vyznamenána zlatou medailí na mezinárodní výstavě vynálezů MUBA \'81 (Basilej, Švýcarsko 1981).

Filtry Dionela mohou stát volně na kuchyňské lince nebo je můžete ukrýt pod kuchyňskou linku. V každém případě budte potřebovat filtr připojit na vodovodní řád. Existuje několik možností.

Dionela stojící na lince se připojuje na vodní baterii:
- připojení před vodovodní baterii (1/2'', 3/4'')
- připojení na konec vodovodního ramínka
- připojení nad vodovodní ramínko

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace