destilační přístroj Nautilus

Skvělý destilační přístroj Nautilus od výrobce z USA má unikátní BPA free plastovou záchytnou nádobu s výpustným zobáčkem.

Cena s DPH 10 490 Kč
Cena bez DPH 8 670 Kč
Za tento nákup získáte 1468 věrnostních bodů
NENÍ SKLADEM
množství 
 
 
Záruka: 24 měsíců
Kategorie: Destilace vody
Kód: NLS
Výrobce: Nautilus
 
 

Popis produktu

destilátor NautilusNautilus je destilační přístroj, který zbavuje vodu organických i anorganických nečistot. Stejně jako ostatní destilační přístroje pracuje na principu vypařování a následné kondenzace.

V počátečním stádiu se odpaří těkavé plyny s nižším bodem varu než má voda. Po dosažení teploty 100 °C dochází ke zničení mikroorganizmů, bakterií i virů a voda mění své skupenství z kapalného na plynné. Následné ochlazení v kondenzátoru vrací páru zpět do původního kapalného stavu ve formě vody. Všechny nečistoty zůstávají ve varné nádobě. V poslední fázi voda prochází přes uhlíkový filtr, který jí zbaví i posledních nečistot.

Nautilus má varnou nádobu o objemu 4 litry a proces destilace vody trvá ca 4 hodiny. Destilátor je ovládán pomocí mechanického tlačítka na varné nádobě, a po ukončení destilace se přístroj automaticky vypne! S destilátorem Nautilus připravíte vždy čerstvou vodu s ideálním použitím v domácnosti, kanceláři, zdravotnictví, chemických laboratořích i farmacii. Zároveň nelze opominout fakt, že již nemusíte kupovat drahou vodu v obchodech a ušetříte si cestu s nošením těžkých lahví.

Proč destilační přístroj?

Může se zdát, že v dnešní době je filtrování pitné vody zbytečné. Kvalita kohoutkové vody je přísně hlídána a kontrolní systém zaručuje naprostou nezávadnost pro každou domácnost. Přesto, ani ta nejpřísnější opatření nejsou zárukou toho, že voda z kohoutku, kterou používáte pro vaření jídla, přípravu čaje a kávy, neovlivní chuť vašeho produktu. Důvod je prostý - každá pitná voda obsahuje látky, které se do ní dostanou vlivem čištění a následně látky, které se na vodu navážou během průchodu vodovodními trubkami.

Využití destilované vody:

  • zlepšuje chuť připravovaných pokrmů, čaje nebo kávy
  • sterilizuje bakterie, viry a mikroorganizmy
  • neobsahuje fluoridy, sloučeniny sodíku a dusičnany
  • odstraňuje rozpustné minerály, anorganický vápník, hořčík, fosforečnany
  • odstraňuje těžké kovy, olovo, rtuť, arzen, kadmium
  • zvyšuje životnost domácích spotřebičů (např. napařovací žehlička)
  • je výborná pro mytí oken a zalévání pokojových květin
Destilační přístroj připravuje dokonale čistou vodu, která má mnohostranné využití. Patřičné instituce v České republice uvádí, že pití destilované vody je nevhodné z důvodu nízkého obsahu důležitých minerálů. Toto vyjádření je důvodem, proč není destilátor schválen hlavním hygienikem ČR pro výrobu pitné vody, a proto ho doporučujeme především pro výrobu destilované vody za účelem technického využití.
V mnoha státech Evropské unie je destilační přístroj běžně používán pro výrobu pitné vody. Rozbory vody z akreditovaných laboratoří prokázaly, že destilací upravená voda vysoce překračuje kvalitu pitné vody, kterou určuje norma ČSN 75 7111.
Pro zvýšení příjmu minerálních látek není základem pití mineralizované vody, ale konzumace ovoce a zeleniny. V současné době je k dostání také mnoho doplňků stravy s obsahem koloidní formy minerálů, jako je např. Fytominerál.
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace