destilační přístroj Aqua Compact bílá

Moderní destilační přístroj Aqua Compact bílá s plastovou záchytnou nádobou na vodu je skvělá volba v poměru cena/výkon.

Cena s DPH 7 360 Kč
Cena bez DPH 6 083 Kč
Za tento nákup získáte 1030 věrnostních bodů
množství 
 
 
Vyberte si dárek
Náhradní filtr - 2 ks
Náhradní filtr - 2 ks
Náhradní filtry k destilačnímu přístroji Aqua Compact.
 
Záruka: 24 měsíců
Kategorie: Destilace vody
Kód: ACW
Výrobce: Aqua Compact
 
 

Popis produktu

schéma destilačního přístroje Aqua CompactAqua Compact je kvalitní destilační přístroj menší velikosti. Upravuje vodu metodou parní destilace, kde postupným zahříváním dochází k odpaření lehkých těkavých plynů s nižším bodem varu než má voda. Plyny jsou následně ochlazeny kondenzátorem a mění se v destilovanou vodu. Při dosažení bodu varu (100 °C) se ničí bakterie, viry a mikroorganizmy. Chemikálie, soli i ostatní nečistoty zůstanou ve varné nádobě. V konečné fázi projde destilovaná voda přes uhlíkový filtr, který odstraní i poslední případné nečistoty. Výrobce doporučuje používat 2 uhlíkové filtry současně!

Aqua Compact produkuje čistou čerstvou vodu, která je ideální pro použití v domácnosti, kanceláři, zdravotnictví, farmacii, chemii nebo v laboratořích. Nemusíte již kupovat drahou vodu v obchodě a ušetříte si cestu s nošením těžkých lahví. Navíc vás bude stát výroba čisté vody pouze zlomek ceny vody kupované.

Součástí balení destilátoru Aqua Compact je plastová záchytná nádoba na vodu a 6 náhradních filtrů!

Proč destilační přístroj?

Destilace je v podstatě základní princip koloběhu vody v přírodě - vypařování a srážky. Destilovaná voda, kterou získáte je stejně měkká, jako dešťová. Může se zdát, že v dnešní době je filtrování pitné vody zbytečné. Kvalita kohoutkové vody je přísně hlídána a kontrolní systém zaručuje naprostou nezávadnost pro každou domácnost. Přesto, ani ta nejpřísnější opatření nejsou zárukou toho, že voda z kohoutku, kterou používáte pro vaření jídla, přípravu čaje a kávy, neovlivní chuť vašeho produktu. Důvod je prostý - každá pitná voda obsahuje látky, které se do ní dostanou vlivem čištění a následně látky, které se na vodu navážou během průchodu vodovodními trubkami.

Využití destilované vody:

  • zlepšuje chuť připravovaných pokrmů, čaje nebo kávy
  • sterilizuje bakterie, viry a mikroorganizmy
  • neobsahuje fluoridy, sloučeniny sodíku a dusičnany
  • odstraňuje rozpustné minerály, anorganický vápník, hořčík, fosforečnany
  • odstraňuje těžké kovy, olovo, rtuť, arzen, kadmium
  • zvyšuje životnost domácích spotřebičů (např. napařovací žehlička)
  • je výborná pro mytí oken a zalévání pokojových květin
Destilační přístroj připravuje dokonale čistou vodu, která má všestranné využití. Patřičné instituce v České republice uvádí, že pití destilované vody je nevhodné z důvodu nízkého obsahu důležitých minerálů. Z tohoto důvodu není destilátor schválen hlavním hygienikem ČR pro výrobu pitné vody, a proto ho doporučujeme především pro výrobu destilované vody za účelem technického využití.
V mnoha státech Evropské unie běžně používají destilační přístroj pro výrobu pitné vody. Rozbory vody z akreditovaných laboratoří prokázaly, že destilovaná voda vysoce překračuje kvalitu pitné vody, kterou určuje norma ČSN 75 7111.
Pro zvýšení příjmu minerálních látek není základem pití mineralizované vody, ale konzumace ovoce a zeleniny. V současné době je k dostání také mnoho doplňků stravy s obsahem koloidní formy minerálů, jako je např. Fytominerál.
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace